Тестова подія (Copy - 241)

01.06.2022 - 31.07.2022

з 18:00 - по 12:00 (о 17:45 до зали може зайти остання група відвідувачів)

Вхід вільний

Виставка «Українська ікона слободи Борисівка» - це перша в Україні виставка «борисівських» ікон кінця ХІХ – початку XX століття. Автор ідеї та куратор проекту — ієродиякон Януарій (внук фундатора музею — Івана Гончара).

Слобода Борисівка (нині територія РФ, Бєлгородська область), в минулому український іконописний центр, що був розташований на історичних землях Слобожанщини.

Борисівський іконописний промисел був унікальним явищем не лише щодо випуску масової продукції (307 тис. ікон на рік), а й в оригінальності техніки іконопису, декору, іконографічному потрактуванні. Борисівська ікона пізнавана і неповторна.

У наші дні російські дослідники презентують борисівську іконописну традицію як явище російської культури, проте це не відповідає дійсності, адже етнічний склад слободи та первісна територіальна приналежність (Охтирський полк, потім Харківське намісництво) дозволяє впевнено віднести борисівську ікону до художнього явища української культури.

У пошуках зразків «борисівських» ікон ієродиякон Януарій за чотири роки обстежив 100 сіл. Він мандрував містами й селами Чернігівщини, Київщини, Одещини, Черкащини.

Намолені ікони створюють особливу ауру тепла і любові, адже скільки молитов сердечних було звернено через них до Бога. Були часи, коли ікони виносили з хат і дарували їх у церкви. А пізніше, коли храми були зруйновані, люди зберігали їх по горищах.

Приклад ненумерованого списку:

  • Перший пункт у ненумерованому списку;
  • Другий пункт у ненумерованому списку;

Приклад нумерованого списку:

  1. Перший пункт у нумерованому списку;
  2. Другий пункт у нумерованому списку;

Скромний і навіть аскетичний за нашими мірками дитячий побут – колиска нагадувала просту коробку, а пелюшки, для м’якості, були зроблені із старих сорочок, «прикрашала» усна словесна творчість, зокрема, в піснях у дітей колисочка «мальована, з срібними вервечками», зі «срібними колокільцями», з «золотими бильцями», в ній «насипочка шовкова», «подушечка пухова», «шовкові пелюшки». 

Учасники проекту:

Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара», Київ

Національний художній музей України, Київ

Інститут проблем сучасного мистецтва, Київ

Національний музей «Київська картинна галерея», Київ

Одеський художній музей, Одеса

Харківська муніципальна галерея, Харків

Арт-галерея «Дзиґа», Львів

NT Artgallery, Одеса

Карась Галерея, Київ

Програма події

Дата

21 квітня

Час

09:00

Опис

Реєстрація

Дата

21 квітня

Час

12:00

Опис

Обід

Дата

21 квітня

Час

18:00

Опис

Завершення події. Текст великий текст текст, ще трохи тексту і ще чуть

додати в календар

Інші події цього місяця

Ми оновилися!

Це бета-версія нового сайту Музею Івана Гончара. Ми ще працюємо над ним, тому деякі розділи можуть бути недоступними.


стара версія сайту